Moment ...
Shade

Agentka.cz Co je to OpenID  

 

Zadejte svoji profesi a město, např. asistentka praha nebo obchodník brno
Shade

Co je to OpenID?

OpenId logo OpenID je technologie, která vám umožní ověřit vaší identitu u vámi zvoleného poskytovatele (např. seznam.cz, google.com, yahoo.com atd.). Takto ověřenou identitu potom můžete použit pro přihášení ke službám třetích stran (např. agentky) bez nutnosti zadávání a pamatování si dalšího hesla.

Více informací lze najít např. na openid.net a openid.cz.

Jak to to funguje na Agentce?

Nejprve se musíte na Agentce zaregistrovat. Již v rámci registrace můžete zvolit možnost registrace pomocí OpenID. Pokud tak učiníte, tak budete vyzvání provozovatelem vašeho OpenID, abyste se přihlásili. Po úspešném přihlášení se vaše OpenID automaticky spojí s účtem na Agentce a předvyplní se údaje, které máte označené jako veřejné. V rámci této výměny dat mezi Agentkou a vaším poskytovatelem nedochází k přenášení hesla na Agentku. Po úspěšné regitraci a následné aktivaci účtu se můžete na Agentku přihlásit pomocí svého OpenId.

Jak zjistíte vaše OpenId?

Každý poskytovatel služeb OpenID má jiný tvar pro své OpenID. Pokud máte účet například na Seznamu, tak se o tvaru vašeho OpenID pro váš účet můžete dočíst v článku Jak vypadá OpenID od Seznam.cz? .


Vytvořit účet na Agentce »

Chcete se na něco zeptat?